Rezultate Loto 6/49, Joker, Noroc, Noroc Plus şi Loto 5 din 40 din 8 aprilie 2021
Antena3,
8 aprilie 2021 16:20
Rezultate Loto 6/49, Joker, Noroc, Noroc Plus şi Loto 5 din 40 din 8 aprilie 2021. Premii uriaşe puse în joc, astăzi, la tragerile Loto de la 6 din 49 sau Joker.
• • •
Alte ştiri de Antena3
Acum 15 minute
20:20
Lidia Fecioru și Mihai Voropchievici ne spun la ”Adevăruri Ascunse” care este scopul nostru în viață în funcție de zodia în care ne-am născut. Înțelepciunea este un cumul al trăirilor, experiențelor tale.
Acum 2 ore
19:30
Casa unui primar din Vrancea a ars ca o torţă. Edilul spune că pompierii au venit cu maşini fără apă # Antena3
Casa unui primar din Vrancea a ars ca o torţă mai multe ore. Focul s-a extins pe o suprafaţă de 400 mp. Este vorba despre casa edilului din comuna Vrâncioaia, Ionică Danțiș.
19:30
Semnal de alarmă al OMS! ”Super-bacteriile”care ar putea ucide milioane de oameni până în 2050 # Antena3
OMS trage un semnal de alarmă cu privire la super-bacteriile care ucid zeci de mii de oameni anual. Niciunul dintre cele 43 de medicamente existente nu se adresează celor mai periculoase 13 bacterii cunoscute.
19:10
Lidia Fecioru a prezentat la ”Adevăruri Ascunse” semnele care fac diferența între o relație din interes și una din iubire. Trebuie să fim atenți la câteva situații care apar de la începutul relației.
19:00
Ludovic Orban, a participat, sâmbătă, la o acţiune de plantare de puieţi în judeţul Maramureş, dar i s-a rupt sapa, la scurt timp după ce s-a apucat. Liderul PNL a explicat motivul pentru care eforturile lui nu prea au avut succes.
18:50
Turism de vaccinare în Clisura Dunării: Cină gratuită oferită de pensiuni celor care se vaccinează în zonă # Antena3
Turismul de vaccinare capătă o semnificaţie nouă la Clisura Dunării. Cei care vin din alte judeţe ca să se imunizeze aici, decid adesea să rămână câteva zile ca să admire frumuseţile zonei. Proprietarii de pensiuni s-au adaptat imediat şi au venit cu oferte pentru turiştii care vin să se vaccineze.
Acum 4 ore
18:30
Fostul manager al Spitalului ”Victor Babeş” din Capitală, Emilian Imbri, crede că lupta cu virusul a fost pierdută și este de părere că urmează valul patru al pandemiei.
18:30
Peste 81.000 de români au fost vaccinați în ultimele 24 de ore, conform Comitetului Național de Coordonare a Activităților privind Vaccinarea împotriva COVID-19.
17:50
Tătaru, despre raportarea greșită a morților COVID: ”DSP-ul este cel care pune la fiecare pacient cauza decesului” # Antena3
În urma declarațiilor făcute de fostul ministru al Sănătății, Vlad Voiculescu, cu privire la raportarea greșită a deceselor COVID, Nelu Tătaru a spus că platforma CoronaForms dă cu exactitate numărul deceselor de COVID-19 și cauza lo.
17:40
Orban: ”Orice ministru cu declarații împotriva premierului trebuie să aibă bagajele făcute” # Antena3
Ludovic Orban le solicită partenerilor de guvernare de la USR-PLUS să renunțe la orgolii și vedetisme. Președintele PNL a precizat că orice ministru care va ataca premierul va păți la fel ca Voiculescu.
17:10
Antena 3 a difuzat imagini de la pregătirile pentru înmormântarea Prinţului Philip. La ceremonie vor participa membrii familiei regale, iar funerariile se vor desfăşura după un set de reguli impuse de pandemie,
16:40
Meteorologii anunţă ploi în următoarele zile! Vestea bună anunţată de Alina Şerban, meteorolog ANM # Antena3
Vremea nu se va stabiliza în următoarea perioadă şi va fi capricioasă şi weekendul acesta. Temperaturile vor fi scăzute şi săptămâna viitoare, însă, vestea bună este că nu vor fi negative. Ploile vor fi prezente în cea mai mare parte a ţării.
Acum 6 ore
16:30
Ion Ţiriac: "Am pierdut foarte mulţi bani în pandemie. Dacă ai puţină minte în cap, nu ai cum să nu te vaccinezi anti-COVID. Eu am vrut să-l fac pe cel rusesc" # Antena3
Omul de afaceri Ion Ţiriac a pierdut bani în pandemie, zeci de mii de companii sunt falite, iar în ce priveşte vaccinarea anti-COVID, spune că dacă ai puţină minte în cap, nu ai cum să nu te imunizezi.
15:40
Cătălin Drulă, ministrul Transporturilor şi vicepreşedinte USR-PLUS, îl critică dur pe premierul Florin Cîțu pentru demiterea lui Vlad Voiculescu, de la şefia Ministerului Sănătăţii, după ce decizia a fost unilaterială, fără o consultare în prealabil.
15:20
Horoscop 18 aprilie 2021. Surpriză pentru Berbeci de la o persoană îndepărtată, uşi deschise pentru Balanţe # Antena3
Horoscop 18 aprilie 2021. Berbecii au o surpriză plăcută de la o persoană pe care nu au mai văzut-o de mult timp, iar Balanţelor li se deschide o uşă, după ce alta tocmai s-a închis.
14:50
Cătălin Botezatu, bolnav de COVID: "Mi-a fost foarte frică pentru că nu știam cum reacționează organismul, fiind una dintre persoanele cu risc" # Antena3
Cătălin Botezatu a mărturisit că a fost bolnav de COVID-19, a avut o formă uşoară a bolii, însă tot s-a panicat, mai ales că el a avut mai multe probleme de sănătate de-a lungul timpului.
Acum 8 ore
14:20
Orban îl apără pe Cîţu: E obligaţia premierului de a revoca din funcţia de ministru orice ministru care atacă premierul # Antena3
Preşedintele PNL, Ludovic Orban, îl apără pe premierul Florin Cîţu, după ce acesta l-a demis pe Vlad Voiculescu şi spune că orice ministru care dă declaraţii contra şefului Guvernului trebuie să aibă bagajele făcute.
14:00
Premierul Cîţu nu acceptă condiţiile USR-PLUS, pentru ca alianţa să-l sprijine în continuare # Antena3
Premierul Florin Cîţu nu este de acord să fie introdusă o condiţie scrisă ca şeful Guvernului să nu mai poată demite şi alţi miniştri fără acordul partidului respectiv, aşa cum ar vrea USR-PLUS, potrivit unor surse citate de Antena 3.
13:50
Fostul ministru al Sănătății și în prezent consilier al premierului, Victor Costache, face declarații îngrijorătoare.
13:40
George Finiş, unul dintre cei mai cunoscuţi interpreţi de muzică populară din judeţul Suceava, a murit, în această dimineaţă, la Spitalul Judeţean Suceava.
13:10
Dr. Dorel Săndesc: ”Ministerul Sănătății a tăiat cu 65% bugetul pentru ATI. Este inacceptabil, avem nevoie de bani acum” # Antena3
Deputatul PSD Alexandru Rafila a dezvăluit că Ministerul Sănătății, sub conducerea lui Vlad Voiculescu, a tăiat cu 65% finanțarea pentru locurile de Terapie Intensivă la începutul anului.
13:00
Bilanț COVID-19 din 17 aprilie 2021, în România. Număr uriaș de pacienți în secțiile de ATI # Antena3
Bilanţ COVID-19 din 17 aprilie 2021. Grupul de Comunicare Strategică a publicat ultimele date înregistrate în ultimele 24 de ore, în România: 3.474 de noi cazuri de infectare, 1.505 persoane internate la ATI şi 135 de decese.
13:00
Mirela Vaida, lovitură în dosar: a fost clasată acuzaţia de tentativă de omor. "Mă simt în pericol şi sunt indignată. Sunt procurori care nu ştiu să-şi facă datoria" # Antena3
O nouă lovitură pentru Mirela Vaida, în dosarul deschis după ce a fost atacată cu bolovani chiar în timpul emisiunii pe care o prezenta: a fost clasată cea mai gravă acuzaţie din dosar, aceea de tentativă de omor.
12:50
Un minor a fost transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Târgovişte, după ce a fost muşcat de zona feţei de un cal.
12:40
Surse: Acces la concerte şi fără mască pe plajă, la vară. Condiţia pentru a putea ajunge acolo # Antena3
Veşti bune pentru iubitorii de mare şi distracţie. Vara aceasta am putea merge la concerte, iar pa plajă am putea sta fără mască de protecţie, potrivit unor surse Antena 3.
Acum 12 ore
12:30
Un banal medicament ne-ar putea proteja de COVID. Se găsește în toate farmaciile fără rețetă # Antena3
Aspirina, acel medicament banal, ieftin, pe care-l găsești în orice farmacie, ne poate ajuta să ținem la distanță coronavirusul.
12:00
CTP, despre Vlad Voiculescu: Eu nu văd decât eforturi din partea lui de a face cât mai mult rău împrejur, după ce a fost demis # Antena3
Gazetarul Cristian Tudor Popescu spune că declaraţiile făcute de Vlad Voiculescu, precum cea că numărul real al morţilor de COVID este mai mare decât cel oficial, dar şi intenţiile sale arată doar "efortul" fostului ministru al Sănătăţii de a face cât mai mult rău împrejur".
11:50
Reacția rudei unui pacient COVID după ce l-a vizitat la ATI. Beatrice Mahler: ”A ieșit rapid după câteva minute” # Antena3
Rudele pacienților internați la Terapie Intensivă își pot vizita apropiații chiar în salonul ATI, conform unui nou ordin.
11:30
A pierdut tot în 4 luni, iar acum este milioanar în euro. Povestea lui Horia Cardoș, fondatorul celei mai mari rețele de magzine agricole din România # Antena3
Horia Cardoș a intrat în lumea afacerilor încă din timpul facultății, deși înainte de Revoluție în România nu exista noțiunea de antreprenor.
10:50
Un accident rutier cu şapte victime a avut loc sâmbătă dimineaţă, la ieșirea din orașul Alexandria.
10:40
Beneficiile vaccinării anti-COVID depăşesc riscurile, cu toate că o posibilă legătură cu cazuri foarte rare de cheaguri de sânge asociate cu număr scăzut de trombocite nu poate fi exclusă, conform Agenţiei Naţionale a Medicamentului.
10:30
Certificatul verde este tot mai aproape de realitate, dar nu va fi un obstacol pentru cineva care nu îl are, a spus europarlamentarul Sara Cerdas, la Antena 3.
09:50
Predicţii sumbre de la dr. Ştefan: "Riscurile pandemice se pot dubla de Sărbători, avem şi 1 Mai şi Paştele" # Antena3
Riscurile pandemice se pot dubla în următoarea perioadă, având în vedere că urmează 1 Mai şi Paştele, iar românii obişnuiesc să petreacă, atenţionează medicii specialişti.
09:50
Sorin Cîmpeanu despre criza din Guvern după plecarea lui Voiculescu: ”Repetiția este mama învățăturii” # Antena3
Ministrul Educației a comentat disputele politice din jurul Guvernului. Sorin Cîmpeanu a spus că repetiția este mama învățăturii. ”Calm și responsabilitate”, este mesajul ministrului Cîmpeanu.
09:20
Premierul Florin Cîţu va face declaraţii de presă la Guvern, sâmbătă, la ora 11.
09:00
Sociologul Vladimir Ionaș: "Declarațiile lui Vlad Voiculescu alimentează teoriile conspirației" # Antena3
Sociologul Vladimir Ionaș spune că declarațiile de vineri ale fostului ministru al Sănătății, Vlad Voiculescu, potrivit cărora numărul de decese provocate de COVID-19 raportat de autorități este sub cel real, nu face decât să alimenteze foarte mult teoriile conspirației.
08:30
17 aprilie 2021, horoscop cu Camelia Pătrăşcanu. Experienţe inedite pentru Berbeci, Taurii se distrează pe cinste # Antena3
17 aprilie 2021, horoscop cu Camelia Pătrăşcanu. Chef de distracţie astăzi şi suntem pe drumuri, pentru cei mai mulţi dintre noi.
Acum 24 ore
00:00
Averea lui Vasilică Ceterașu. Instrumentistul are o colecție impresionantă de mașini de lux # Antena3
Vasilică Ceterașu, unul dintre cei mai carismatici instrumentiști a reușit să strângă o avere impresionantă din cântat. Muzicianul nu a fost singur, alături i-a stat soția s-a, iar acum se bucură de o casă superbă și mașini luxoase.
16 aprilie 2021
23:50
Dan Puric: "România nu mai este de mult condusă din interior. Aceşti oameni sunt aleşi din străinătate!" # Antena3
Actorul Dan Puric a reluat vineri, la Exces de putere, teza conform căreia poporul român este condus prin oameni impuşi din afara ţării şi că iniţiativele româneşti sunt descurajate şi minimalizate, pentru a accentua supunerea cetăţenilor şi a limita posibilităţile de emancipare.
23:50
Standard & Poor's modifică ratingul României de la "negativ" la „stabil: Este prima modificare în sens pozitiv din ultimii opt ani # Antena3
Agenția de rating Standard & Poor's a anunțat îmbunătățirea perspectivei de la "negativ" la "stabil" aferentă ratingului acordat datoriei guvernamentale a României.
23:20
CEO-ul Pfizer, Albert Bourla, se declară încrezător că viaţa în Europa va reveni la normal în toamnă. În declaraţiile sale pentru patru ziare europene, Bourla a declarat că noul coronavirus „va deveni ca gripa. Ne vom vaccina şi ne vom trăi vieţile”.
23:10
”Îmi pare rău că a plecat. A fost unul dintre cei mai duri critici ai mei și voiam să abordăm mai multe teme.”, a spus Vlad Voiculescu.
23:10
Vlad Voiculescu: "E o chestiune de juntă militară, este un fel de a acționa al domnului Cîțu" # Antena3
Vlad Voiculescu îl atacă pe Florin Cîțu și precizează că modul acestuia de a acționa este "junta militară". Nu are nicio legătură cu o țară europeană, mai spune Voiculescu despre prim-ministrul României.
22:50
Dan Puric a vorbit la Antena 3 despre situația politică din România, dar și despre efectele pe care pandemia și măsurile anti-COVID le au asupra populației, tradițiilor și valorilor pe care românii le împărtășesc.
22:50
Ben-Oni Ardelean, rafală de acuzaţii: "Vlad Voiculescu, un impostor ţinut în braţe de Cioloş, cu încrengături mafiote în spate" # Antena3
Vicepreşedintele PNL, Ben-Oni Ardelean, s-a dezlănţuit, vineri, la Exces de putere şi l-a atacat în termeni duri pe fostul ministru Vlad Voiculescu, despre care a spus că "are în spate firme" în favoarea cărora a acţionat cât timp a fost ministru.
22:20
Vlad Voiculescu, despre cifrele măsluite: Nu e exclus ca diferența în raportarea morților COVID să fie de ordinul miilor # Antena3
Fostul ministru al Sănătății, Vlad Voiculescu a afirmat, vineri seară, că nu are dovezi care să ateste raportarea eronată a morților de COVID-19, însă diferența între datele raportate poate fi „de ordinul miilor.
22:20
Gabriela Firea: "Datele despre numărul de cazuri noi de COVID au fost măsluite din interese electorale" # Antena3
Gabriela Firea susține că a fost necesar un scandal politic ca să iasă la iveală "trei lucruri cu adevărat cutremurătoare".
22:00
Teatrele, cinematografele şi sălile de spectacol s-ar putea redeschide de la 1 iunie, anunţă Ministerul Culturii # Antena3
Ministerul Culturii propune măsuri pentru reluarea activităților cultural-creative de la 1 iunie, în spații închise și deschise. Recomandările urmează să fie analizate de către Ministerul Sănătății și de către Comitetul Național pentru Situații de Urgență (CNSU).
22:00
A murit actriţa Helen McCrory, faimoasă pentru rolurile din „Peaky Blinders” şi „Harry Potter” # Antena3
„Cu inima frântă anunţ că, după ce a luptat eroic cu cancerul, frumoasa şi minunata femeie care este Helen McCrory a murit, liniştită, acasă, înconjurată de un val de iubire din partea familiei şi prietenilor”, a fost mesajul transmits de soțul actriței, vineri.
21:50
Un incendiu a fost semnalat, vineri seara, în Secția de Ortopedie a Spitalului Municipal Bacău. Pompierii au intervenit la fața locului, după ce au fost sesizați prin apel la 112.
©2004—2021 News.yam.md.
Toate titlurile si continutul stirilor apartin surselor respective.
Republicarea materialelor este posibila doar cu acordul sursei.Condiţii de utilizare.
Republicarea materialelor este posibila doar cu acordul sursei.Condiţii de utilizare.